Операція по видаленню катаракти

Видалення катаракти
У мережі «ЛАЗЕР Плюс» застосовують сучасний безболісний метод безшовної хірургії катаракти, коли екстракцію катаракти проводять методом ультразвукової факоемульсифікації, а штучний кришталик імплантують через розріз 1,8 – 2,2 мм. Пацієнт практично не відчуває операції, яка триває менше 20 хвилин. Операція з видалення катаракти малотравматична, проводять її амбулаторно. Того ж дня Ви повернетеся додому до свого звиклого способу життя без суттєвих зорових чи фізичних обмежень.
Кришталики, які імплантують у «ЛАЗЕР Плюс», виготовлені кращими світовими виробниками, біологічно сумісні з тканинами ока, довговічні і надійні. Це кришталики таких найкращих світових виробників, як Alcon, Bausch&Lomb, XLens, Zeiss, AMO тощо. На консультації у лікаря Ви зможете разом поставити ціль операції – і, відповідно, вибрати кришталик, який задовольнить усі Ваші очікування та покращить якість Вашого життя.
Факоемульсифікацію катаракти в «ЛАЗЕР Плюс» проводять на зарекомендованих у всьому світі офтальмологічних системах GEUDER, ALCON, BAUSCH&LOMB.
Офтальмологічний досвід наших хірургів підтверджений успішною багаторічною практикою в факоемульсифікації катаракти. Сучасне обладнання та майстерність лікарів дозволяють пацієнтам «ЛАЗЕР Плюс» не чекати повного дозрівання катаракти, а боротися з нею вже на початковій стадії.
Факоемульсифікація – операція з видалення катаракти
Скільки часу має пройти між операціями ППЛК і ЛАСІК, чи можна зробити за один тиждень?
Операція з видалення катаракти – факоемульсифікація
Єдиний ефективний, надійний, безболісний і сучасний метод видалення катаракти – факоемульсифікація з імплантацією штучної інтраокулярної лінзи. Саме таку операцію пропонують своїм пацієнтам фахівці клініки «Ексімер».
Для проведення операції з видалення катаракти не потрібно, як раніше, чекати поки катаракта “дозріє” і терпіти поступове зниження зору. Процес “дозрівання” катаракти може займати до 10 років і більше, тому раніше людині доводилося часом через цю хворобу залишати свою роботу, він уже не міг водити машину, відчував незручності при недостатньому освітленні, був порушений весь його звичний спосіб життя.
Ілюстрація ходу операції
Етапи проведення операції з видалення катаракти за допомогою ультразвукової факоемульсифікації:
За допомогою алмазного інструменту офтальмохірург створює мікророзріз розміром 2,5 мм. і всі подальші маніпуляції під час операції здійснює через нього;
У передню камеру ока за допомогою канюлі вводиться віскоеластік – спеціальна речовина, що захищає внутрішні структури ока в ході операції від ультразвукового і механічного впливу і дозволяє офтальмохірург вільно виконувати всі необхідні маніпуляції;
офтальмохірург через мікророзріз вводить спеціальний зонд, який за допомогою ультразвуку дозволяє перетворити вражений катарактою кришталик в емульсію;
Через мікророзріз в капсулу, де раніше розміщувався кришталик, вводиться гнучка Інтраокулярна лінза в складеному стані, яка самостійно розгортається всередині ока і надійно фіксується. Тепер Інтраокулярна лінза буде виконувати функції кришталика;
По закінченню операції вся маса віскоеластіка вимивається з передньої камери ока за допомогою іригаційного розчину.
Сучасна офтальмохірургія малих розрізів, дозволяє проводити факоемульсифікацію катаракти без подальшого накладення швів, так як мікророзріз самогерметизуючі. Це дає можливість в подальшому не обмежувати фізичні і зорові навантаження. Добре бачити пацієнт починає відразу після операції, а максимальна гострота зору відновлюється за період від двох днів до тижня. В клініках “Ексимер” операцію з приводу лікування катаракти проводять в режимі “одного дня”, без госпіталізації. Це складне мікрохірургічне втручання, але всі його етапи забезпечені застосуванням сучасних методик і матеріалів.
Операція з видалення катаракти визнана Всесвітньою Організацією Охорони Здоров’я єдиною повністю реабілітують операцією серед всіх, і не тільки очних, хірургічних втручань.
Не відходячи від сайту
Перед проведенням будь-якого лікування в клініці Ексимер проводиться обов’язкова консультація фахівця про наявність протипоказань.
Що таке катаракта?
Катарактою визнається помутніння кришталика. а кришталик являє собою прозору лінзу, яка знаходиться позаду райдужної оболонки ока в області зіниці. При такому захворюванні як катаракта відбувається зниження гостроти зору і з кожним разом все більше і більше. В основному таким захворюванням хворіють після п’ятдесяти років. Існує початкова, незріла, зріла катаракта. У чому їх відмінності.
При початковій стадії катаракти операцію не роблять, а тільки офтальмологи призначають ефективні розсмоктуючі засоби у вигляді крапель. Спільно з основним лікування призначають антиоксиданти, так само препарати, що володіють мембранотропних діями, білоксинтезуючої активністю та інше. Тільки ось застосування розсмоктуючих препаратів не дає повного лікування, а тільки перешкоджає прогресуванню такої хвороби.
В незрілої та зрілої стадії катаракти необхідно хірургічне втручання (видаляють кришталик, тоді більше надходить світла всередину очі) з подальшою корекцією зору (за допомогою окулярів) або імплантацією штучного кришталика. Показанням до операції є не ступінь зрілості катаракти, а повне стан зору обох очей. До прикладу, якщо дозрівання катаракти відбувається повільно, а стан зору погіршується — тут потрібна буде операція, навіть не дивлячись на незрілість катаракти. Операція з видалення катаракти є ефективною і найбільш складною. Результати залежать від загального стану хворого, його очі і від способу видалення.
Якщо добре протікає післяопераційний період (Штучний кришталик не був імплантований) очки вже призначають через місяць. Перший час для дали, а коли вже станеться звикання, то окуляри призначають для поблизу. Після такого лікування гострота зору може бути рівною одиниці, що радує.
Але можна не поспішати з операцією і спробувати лікування за допомогою народних рецептів. Приготуйте краплі. Візьміть одну столову ложку соку ріпчастої цибулі, одну неповну столову ложку свіжого натурального меду, 1,5 столових ложки соку кульбаби лікарської. Всі компоненти ретельно перемішайте. Поставте в темне місце, нехай настоюється 3:00. Вийшло ліки необхідно закладати за повіку два рази в день. Курс лікування-сім таких порцій ліки.
Як не дивно, це захворювання можна лікувати мухомором. Зберіть в лісі стиглі червоні мухомори. Добре вимийте і ніжки з капелюшками укладіть шарами в глиняний горщик, пересипаючи сіллю. Обліпили горщик хлібним тестом і поставте в духовку на легкий жар на кілька годин. Гриби будуть пускати сік схожий на медову патоку. Коли пройде необхідний час, відіжміть їх через марлю і добре відфільтруйте. Ліки розлийте в пляшки з темного скла. Воно може зберігатися кілька років в прохолодному темному місці. Перед застосуванням візьміть трохи цього соку і розведіть наполовину кип’яченою водою. Закопуйте в хворе око три рази в день по одній краплі. Курс лікування — 1-1,5 місяця. Якщо при цьому у вас з’явиться сильне печіння, краплі замініть змазуванням століття нерозбавленим солоним соком мухомора три рази в день.
При початковій стадії катаракти підійде таке лікування. Візьміть одну чайну ложку натурального меду і розведіть в трьох чайних ложках кип’яченої води. Цю рідину закопуйте три рази в день по дві краплі. Так кожен день протягом великого періоду часу. Якщо у вас цукровий діабет не використовуйте таке лікування.
При погіршенні зору пийте у великій кількості міцний зелений чай і намагайтеся, якнайменше давати навантаження на очі.
Також читайте, це цiкаво:
Народні методи лікування
Міоми і фіброми - найпоширеніші, мабуть, жіночі хвороби, які останнім часом стрімко молодіють: вже після 30 років кожна жінка повинна проявляти пильність по частині доброякісних пухлин у матці. Міома - це звичайна пухлина, фіброма - пухлина, «зростаюча» на ніжці. Є такий різновид, як фіброміома.
Рецепт від каменів у нирках. Цим простим але дуже ефективним способом один знайомий позбувся від каменя в нирці діаметром 12 сантиметрів - уявити навіть важко. Але він позбувся, і абсолютно безболісно!
ЧАС – НАЙВАЖЛИВІШИЙ ФАКТОР. НЕ ДАЙТЕ КАТАРАКТІ ОСТАТОЧНО ДОЗРІТИ!
(No Ratings Yet)
Loading.
Буквально до самого останнього часу була загальноприйнятої точка зору, відповідно до якої операцію по видаленню катаракти найбільше доцільно проводити на самих пізніх стадіях розвитку процесу. Т. е. у багатьох випадках від початку захворювання до операції проходило більше п'яти років. І дійсно, оперувати зрілу катаракту значно простіше: для цього досить просто розкрити кришталик, його вміст після цього витече саме. Без впровадження сучасних технологій такий підхід, безсумнівно, був практично виправданий
Однак варто враховувати, що видалення зрілої катаракти пов'язане із цілим рядом негативних моментів. Насамперед - чим «старше» процес, тим щільніше ядро кришталика. Про це можна судити й по видимих ознаках, у першу чергу кольору. У міру розвитку катаракти кришталик офарблюється (і це можна спостерігати через зіницю) послідовно в сірий, сіро-жовтий, бурштиновий, а на самій кінцевій стадії - у коричневий колір. У момент операції непрозорість кришталика перешкоджає хірургові бачити його капсулу
Далі, коли катаракта остаточно дозріла, страждає й сама капсула кришталика: за рахунок виражених дистрофічних змін може значно зменшитися її міцність. Це також може ускладнити операцію, але головне - при вживлянні штучного кришталика відносно велика ймовірність такого післяопераційного ускладнення, як розрив капсули. Нарешті, ще одне: при перезрілій катаракті якась кількість помутнілої маси, що переповняє уражений катарактою кришталик, практично завжди попадає в очну камеру, уникнути чого вкрай важко. А тим часом це спричиняє підвищення внутріочного тиску, у зв'язку із чим сам процес загоєння йде й повільніше, і гірше. І останнє: при дуже застарілій катаракті помутніти може навіть капсула кришталика, а це вже необратимо приводить до втрати зору
У зв'язку з описаними вище моментами на сьогоднішній день уважається, що найбільш розумний строк для визначення часу оперативного втручання є показник не часу, а зниження зорової функції. Конкретніше - операцію варто робити після того, як зір ураженого катарактою ока понизилося на 20-30 %. Саме на цих строках видалення кришталика дає найкращий результат
СУТЬ ОПЕРАТИВНОГО ВТРУЧАННЯ
У цей час оперативні методики не тільки добре відпрацьовані, але й сполучаються з використанням новітнього встаткування й мікрохірургічних технологій. У результаті практично всі оперативні втручання із приводу видалення (медична наукова назва цієї операції - екстракція) катаракти протікають у гнітючому відсотку випадків без яких-небудь наступних ускладнень
Колись, у середині минулого століття, найбільше застосовувалися так звана криоэкстракция катаракти, коли помутнілий кришталик віддалявся дуже сильно охолодженим інструментом (до мінус 50-60 °З). З тих пор змінилися технології й сама методика, але як і раніше операція зводиться до видалення всього вмісту сумки кришталика - зі збереженням при цьому її задньої стінки. Це дозволяє легко имплантировать штучний кришталик
Экстракапсулярная екстракція катаракти. Через
Розріз на роговиці віддаляється кришталик без його капсули, виробляється імплантація штучного кришталика, після чого на роговицю накладають шви. Операція триває близько 30 мінут. Хворий виписується додому через тиждень після її, але шви з роговиці знімають лише через 3-4 місяці. Зір, як правило, відновлюється через 2-4 тижні
Интракапсулярная екстракція. Кришталик віддаляється разом зі своєю капсулою. Даний вид операції виробляється вкрай рідко й тільки у зв'язку із серйозними показаннями, тому що в цьому випадку високий ризик післяопераційного набряку з наступної отслойкой сітківки
З кінця 60-х - початку 70-х рр. минулого століття для видалення катаракти почали усе ширше використовувати ультразвук. Метод з використанням низькочастотного ультразвуку називається факоэжулъсификацией, і останнім часом саме він одержав найбільше поширення. Видалення катаракти через малі й сверхмалые розрізи робить цю операцію малотравматичной, одночасно різко знижується ризик можливих ускладнень. Правда, дана методика дозволяє видаляти катаракту не у всіх хворих у зв'язку з негативним впливом ультразвуку на тканині. У цих випадках для операції використовується лазер. Вид операції індивідуальний для кожного хворого й визначається винятково лікарем після цілого ряду необхідних досліджень
Потрібно сказати, що якщо розвиток катаракти відбувається на тлі вже наявної глаукоми, то хірургічне втручання так чи інакше пов'язане з певним ризиком, але дуже багато чого залежить як від методу операції, так і від апаратури. Якщо застосовується застарілий сьогодні метод (экстракапсулярная екстракція катаракти), коли кришталик витягає «вручну», ускладнення дійсно можливі: у цьому випадку видалення кришталика пов'язане з механічним тиском на очне яблуко
Новітні методики, зокрема метод фако-эмульсификации, тобто дроблення речовини кришталика, на сьогоднішній день у більшості розвинених країн практично витиснув традиційний спосіб оперативного втручання
Операція проводиться під місцевим знеболюванням, і, як правило, хворий під час неї не випробовує значного дискомфорту. Тривалість операції - порядку 20 мінут. Хірург працює зі спеціальним мікроскопом, що не тільки збільшує, але і яскраво висвітлює все операційне поле. Методика самої операції по хірургічному видаленню ураженого катарактою кришталика прекрасно відпрацьована: на сьогоднішній день не менш 95% операцій проходять успішно й приводять до істотного поліпшення на довгі роки. Потрібно сказати, що частіше застосовується імпортне електронне устаткування. При цьому операцію добре переносять навіть люди похилого віку у віці старше 80 літ
Операція: виробляється розріз 3-4 мм, і через нього в кришталик уводиться порожня голка із силіконовим покриттям, що охороняє тканини від ушкодження. По ній подається ультразвук строго певної частоти, що дробить помутніле ядро кришталика. Потім маса відсмоктується за допомогою спеціального приладу, що очищає внутрішню поверхню капсули. Потім спеціальним інжектором вставляється интраокулярная лінза, тобто штучний кришталик
Кілька слів про штучний кришталик. Робиться він із прозорого пластику, що, по-перше, по своїх властивостях максимально наближається до природного кришталика, а по-друге, не викликає запалення тканини капсули й відторгнення. Характеристики переломлення світла штучного кришталика розраховуються, як правило, для кожного хворого й залежать від індивідуальних особливостей його ока. У багатьох випадках лікареві необхідно врахувати вимоги професії й умови повсякденного життя пацієнта. Якщо людина часто водить машину, йому підбирають таку лінзу, щоб обходився без окулярів, коли дивиться вдалину, якщо ж необхідно багато читати й писати, підбирають штучний кришталик, що дозволить добре бачити без окулярів поблизу.
Якщо катарактою уражені обоє ока, то спочатку оперують одне око, а другий - через два-три місяця
У більшості випадків уже через дві години після операції хворому дозволяється вставати. Наступного дня перевіряється гострота зору, а на третій день пацієнт, як правило, залишає стаціонар
Ради для тих, хто переніс операцію
Після виписки зі стаціонару хворому, перенесшему операцію, як правило, уже можна читати, дивитися телевізор, займатися звичайними справами. Однак важливо протягом перших двох-трьох тижнів дотримувати деяких обмежень. От вони:
не тріть око, не натискайте на нього, не допускайте влучення мила при вмиванні;
не спите на тій стороні, де перебуває проопероване око;
якщо вам необхідно що-небудь підняти з підлоги - не нагинайтеся, а присядьте;
не піднімайте ваг;
при яскравому сонячному світлі надягайте солнцезащитные окуляри;
утримуйтеся від водіння машини протягом як мінімум двох тижнів, а краще місяця після операції;
жінкам не рекомендується робити хімічну завивку й красити волосся
А певні обмеження тим, хто переніс операцію із приводу катаракти, необхідно дотримувати протягом всього життя
проопероване око варто особливо ретельно берегти від ударів і інших механічних впливів;
неприпустимий підйом ваг (вагою більше 10-15 кг), особливо якщо це пов'язане з нахилом тіла й голови;
будь-які фізичні навантаження повинні бути розумно обмежені. Не можна займатися певними видами спорту - силовими (боротьбою, важкою атлетикою й т.д.), стрибками у воду й т.д.; все це вам зобов'язаний розповісти ваш лікар. Консультуватися з ним бажано по можливості регулярно.
Отже, дорогий читач, ви ознайомилися з основними поняттями й характеристиками двох серйозних захворювань середнього й похилого віку - глаукоми й катаракти - із чисто наукової, медичної точки зору. Про інших (нетрадиційних, авторських, народних) методах боротьби із цими недугами ви зможете довідатися з дальнеипшх розділів нашої книги
Источники:
Следующие:
Комментариев пока нет!
Поделитесь своим мнением