Операція катаракти

Катаракта
Катаракта - це помутніння кришталика ока. Розрізняють катаракти вроджені і набуті. Вроджені катаракти виявляються в дитячому віці, бувають, як правило, двосторонніми і зазвичай не прогресують. Зниження зору залежить від величини і інтенсивності помутнінь. Причини розвитку набутих катаракт різні: травма, ендокринні захворювання, порушення обміну речовин, деякі професійні шкідливості та ін. Причина розвитку найбільш часто зустрічається старечої катаракти неясна.
При виникненні старечої катаракти хворі зазвичай звертаються зі скаргами на погіршення зору. Починається стареча катаракта характеризується невеликим зниженням зору і наявністю в кришталику (виявляється при огляді офтальмоскопом) штриховидных помутнінь, що йдуть від периферії до центру (рис. 5); при незрілої катаракти зниження зору більш значно, що пов'язано зі збільшенням помутнінь в кришталику (рис. 6); зріла катаракта характеризується різким зниженням зору (до світловідчуття) і помутнінням всього речовини кришталика, який стає сірувато-білим (рис. 7). Дозрівання старечої катаракти триває зазвичай 1-3 роки і більше.
Рис. 1. Передня полярна катаракта. Рис. 2. Зонулярная катаракта. Рис. 3. Зонулярная катаракта в минаючому світлі. Рис. 4. Початкова стареча катаракта. Рис. 5. Початкова стареча катаракта в минаючому світлі. Рис. 6. Незріла стареча катаракта. Рис. 7. Зріла стареча катаракта. Рис. 8. Морганиева катаракта. Рис. 9. Вторинна катаракта.
При швидко прогресуючому помутнінні і набуханні кришталика нерідко настає гостре підвищення внутрішньоочного тиску, що супроводжується сильними болями в оці та іншими ознаками, що нагадують гострий напад глаукоми (див.); у цих випадках необхідна термінова операція.
Травматична катаракта розвивається після пошкодження кришталика. Хрусталиковое речовина швидко каламутніє і поступово розсмоктується. У молодих людей, у кришталику яких немає щільного ядра, він може розсмоктатися повністю. Зір значно знижується.
Променеві катаракти виникають від впливу на око іонізуючих випромінювань.
Підозра на катаракту може виникнути на підставі скарг на зниження зору. Хворого необхідно направити для обстеження до лікаря-окуліста.
Прогноз при катаракті сприятливий, після операції видалення катаракти зір відновлюється. Для уповільнення прогресування катаракти призначають краплі (по 2 краплі 2 рази в день), що містять 2-3% розчин йодиду калію, вітаміни (рибофлавін. аскорбінова кислота), віцеін.
Профілактика травматичних і променевих катаракт зводиться до захисту очей від пошкоджень.
Факоемульсифікація - новітній метод видалення катаракти
Стаття про ефективний метод лікування катаракти - факоемульсифікації.
Катаракта - помутніння кришталика і в результаті погіршення зору аж до повної його втрати - часто зустрічається захворювання. Ще в минулому столітті людина, яка хворіє катарактою, був приречений на заміну кришталика важкими окуляри з товстими лінзами, які потрібно було носити все життя.
Але офтальмологія неухильно розвивається, і травматична операція з носінням згодом незручних очок назавжди пішла в минуле. Сучасні офтальмологи володіють новітніми методиками хірургічного лікування катаракти, які дозволяють проводити операцію під місцевою анестезією в амбулаторних умовах, тобто пацієнт після операції може піти додому.
Одним з найменш травмуючих очей способів видалення катаракти є факоемульсифікація. Хірург робить крихітний розріз, що не перевищує 2 - 3 мм. Вражений катарактою мутний кришталик без порушення капсули дробиться з допомогою ультразвуку, потім частинки кришталика відсмоктуються з ока. Після видалення кришталика в розріз вводиться в складеному вигляді штучний кришталик, який представляє собою гнучку лінзу, який сам розгортається в порожнині ока і дозволяє повністю відновити зір. Штучний кришталик підбирається з урахуванням індивідуальних особливостей ока пацієнта.
Після операції немає необхідності накладати шви, так як мікроскопічний розріз затягується сам. Період реабілітації становить всього кілька днів. Після такої операції зір відновлюється повністю, людина може не обмежувати зорові навантаження.
Операція з видалення кришталика методом факоемульсифікації майже не супроводжується ускладненнями, має дуже мало медичних протипоказань і триває всього декілька хвилин. Така операція повернула можливість бачити світ тисячам пацієнтів.
Крок 1 - Природний помутнілий кришталик проколюється і висмоктується.
Крок 2 - Гнучкий штучний кришталик акуратно імплантується.
Крок 3 - Штучний кришталик коректно розташовується, і розріз герметизується без швів.
Процедура видалення катаракти проводиться в спеціалізованій операційної, у стерильних умовах і триває 20 хвилин. Після того як зіниці стали розширені внаслідок очних крапель, операція проводиться під місцевою анестезією. Невеликий розріз близько 3 мм завдовжки виробляється на поверхні рогівки, через який природний кришталик (будучи раніше скороченим за допомогою ультразвуку) видаляється, а на його місце імплантується гнучка, штучна, внутрішньоочна лінза.
Пацієнт не потребує госпіталізації після цього втручання, і в змозі повернутися додому невдовзі після цього, у компанії друзів або родичів. Проопероване око перев'язаний, а післяопераційний курс лікування очними краплями необхідний протягом кількох тижнів після факоемульсифікації.
У більшості випадків, помітне поліпшення гостроти зору відбувається на наступний день, але для остаточного результату потрібно кілька тижнів. Пацієнт може бути в змозі керувати автомобілем і повернутися до роботи через кілька днів після операції.
При цьому слід мати на увазі, що якщо буде катаракта обох очей, зір пацієнта буде дуже незбалансована в проміжку між двома окремими процедурами.
Факоемульсифікація може бути використана в поєднанні з іншими коригуючими методами, наприклад LASIK або PRK для більш точної корекції астигматизму (циліндричного зору).
Катаракта, лікування катаракти, катаракта операція вартість, видалення катаракти, Медична клініка Професорська
Катаракта, лікування катаракти
Катаракта — це помутніння кришталика людського ока. Коли кришталик здоровий, він прозорий, через нього вільно проходять промені світла, потрапляючи потім на сітківку ока. Коли кришталик мутніє, шлях світла перегороджує і зір погіршується. Захворювання може бути викликане травмою, а частіше віковими змінами. Катаракта є соціально значущим захворюванням. Ця недуга загрожує кожному другому людині після 65 років і є основною причиною сліпоти та слабкозорістю в світі. Видати хворобу можуть кілька характерних симптомів. Наприклад, на початку розвитку катаракти літня людина з далекозорістю раптом починає читати без окулярів — зір ненадовго поліпшується. Ще хворий катарактою може краще бачити в сутінках, ніж при яскравому світлі. Предмети починають бачитися нечітко, іноді вони двояться. Виникає відчуття плівки на очах, яку хочеться зняти. Якщо ви виявили у себе якісь із цих симптомів, негайно зверніться до офтальмолога. Тільки фахівець може поставити діагноз і призначити лікування! Останні досягнення в галузі хірургії катаракти, дозволив пацієнтові не чекати, поки зір зникне повністю, а провести операцію на ранніх стадіях захворювання. Зниження зору до 50-60% вже є показаннями до операції
Лікування катаракти
На ранніх стадіях захворювання призначаються краплі для закапування в уражене око. До складу крапель входять вітаміни та / або амінокислоти, що містяться в тканини здорового кришталика. У 99% випадків, консервативне лікування, лише на деякий час затримує дозрівання катаракти. Через 1-5 років після початку захворювання, кришталик мутніє, зір значно погіршується або пропадає. Єдиним видом лікування ставати операція.
За визнанням Всесвітньої організації Охорони здоров’я, хірургічне лікування катаракти є єдиним методом, повністю реабілітуючими пацієнта, порівняно з усіма іншими видами оперативного лікування. Це означає, що інвалід 1 гр. Абсолютно сліпий чоловік, після операції може стати повноцінним членом суспільства, маючи в житті мінімальні обмеження.
В даний час існує декілька видів хірургічного лікування катаракти:
1. Інтракапсулярная екстракція — при цьому методі мутний кришталик віддаляється повністю разом з усією капсулою. Штучна лінза фіксується всередині очі швами. Глобальне порушення внутрішньої структури ока тягне за собою масу побічних ефектів та ускладнень, тому ця операція застосовується тільки у випадку посттравматичної катаракти, коли збереження капсули просто неможливо.
2. Екстракапсулярної екстракція — при традиційній екстракапсулярної екстракції видалення помутнілого кришталика та імплантація штучної лінзи проводиться через розріз у рогівці довжиною 5-7 мм. При цьому задня частина капсули кришталика залишається неушкодженою. Ця операція дозволяє значною мірою зберегти природну структуру ока, але через великої зони втручання й накладення більших швів (знімаються через 3 міс.) Вимагає довгого реабілітаційного періоду і може привести до розвитку післяопераційного астигматизму. В даний час застосовується тільки у випадках ускладненої катаракти.
3. На сьогоднішній день провідне значення в хірургії катаракти набувають технології з використанням малих самогерметизуючі розрізів, які дозволяють скоротити термін лікування, зменшити індукований астигматизм, забезпечують ранню реабілітацію пацієнтів і хороші зорові функції.
Техніка факосекція або механічна факофрагментація катаракти (МФФ) полягає в механічному розщепленні зміненого кришталика і видаленні його за допомогою ручної повітряної аспірації через тунельний розріз. Метод дозволяє поєднувати хірургічну безпеку іпереваги малого розрізу. Істотними недоліками МФФ є відносно довгий період відновлення, травматичність для ендотелію (задньої поверхні рогівки), розріз не менше 3,5 мм. Який у ряді випадків вимагає накладення швів. Так само, у випадку використання техніки МФФ для хірургії катаракти, у деяких пацієнтів в післяопераційному періоді виникає індукований астигматизм, який значно знижує зір.
4. Вищим пілотажем при хірургічному лікуванні катаракти є спосіб ультразвукової факоемульсифікація (ФЕ). Для проведення цього виду операції використовується складний прилад — ультразвуковий факоемульсіфікотор. Хірург використовує ультразвуковий пристрій, щоб роздробити ядро. кришталика і видалити його з ока шляхом апаратного відсмоктування. Це дозволяє видалити ядро. кришталика через маленький, приблизно 1-2 мм розріз. ІОЛ вводиться у задню камеру ока, в капсулу кришталика, позаду райдужної оболонки і утримується гнучкими петлями або вусиками. Після операції немає швів, а зір повертається через 2-3 години після операції. Такий "щадний" метод операційного втручання дозволив хірургам перейти на амбулаторне лікування, коли пацієнт після операції відправляється додому. При використанні методу факоемульсифікації для імплантації використовуються м’які види інтраокулярних лінз-ІОЛ (штучних кришталиків ока). Тільки для м’яких ІОЛ, є можливість імплантації через розмір 1-2 мм. А додаткові можливості сучасних ІОЛ просто фантастичні. Це і додатковий захист від ультрафіолету, і можливість однаково хорошого зору поблизу і вдалині. Хоча додаткові властивості ІОЛ коштують дорого, від 300-900 $.
При створенні даного методичного керівництва використовувалися матеріали компанії
Incoming search terms:
Лікування катаракти в клініці Ексімер м. Одеса
Що таке катаракта
Катаракта — одне з найбільш поширених офтальмологічних захворювань серед людей віком більше 55 років. Його перші симптоми — легка, але все більш щільна “димка” перед очами, в якій предмети втрачають чіткі контури.
Кришталик людського ока розташований в середині очного яблука між райдужкою і склоподібним тілом. Він працює як прозора “природня лінза”, пропускаючи і заломлюючи світлові промені, і передає на сітківку чітке зображення. Кришталик еластичний і може змінювати свою форму, майже миттєво «наводячи фокус» за рахунок чого забезпечується хороший зір і поблизу і в далині.
Зміни у складі очної рідини призводять до помутніння кришталика. Зазвичай це відбувається у зрілому віці (тоді захворювання називають вікова катаракта ), але може виникнути з інших причин. З розвитком захворювання посилюється перед очима мерехтіння смужок, штрихів і плям, часто виникають ореоли навколо предметів при яскравому світі, світлобоязнь, двоїння зображення. Виникають труднощі при читанні, письмі, роботі з дрібними деталями, шитті. Область помутніння збільшується, кришталик ущільнюється, зір погіршується. При відсутності своєчасного лікування катаракта може призвести до втрати зору .
Лікування катаракти
Не існує не медикаментозного, не фізіотерапевтичного методу лікування катаракти. Повернути кришталику прозорість за допомогою ліків неможливо. Лише хірургічне втручання — зміна помутнілого кришталика на штучний — дозволяє знову здобути хороший зір.
На сьогоднішній день найбільш ефективним і безпечним методом лікування катаракти в усьому світі є визнанна операція ультразвукової факоемульсіфікації імплантацією інтраокулярної лінзи (штучного кришталика ).
Причини винекнення катаракти
- природні процеси старіння;
- наявність ендокринних розладів (порушеня обміну речовин, цукровий діабет, авітаміноз і т. д.);
- спадкова схильність;
- травми очей;
- несприятливе екологічне середовище;
- тривалий прийом деяких лікарських препаратів.
Ознаки катаракти
- затуманений зір;
- погіршення нічного зору;
- мерехтіння перед очима смужок, штрихів, плям;
- підвищення чутливості до яскравого світла;
- труднощі при читанні дрібного шрифту, шитті;
- двоїння в очах;
- викревлення розглядаючих предметів;
- послаблення світлового сприйняття.
Ультразвукова факоемульсіфікація катаракти в клініці «Эксимер»
Ультразвукова факоемульсіфікація катаракти з імплантацією штучного інтраокулярної лінзи — надійний, безболісний, не травматичний і ефективний засіб видалення катаракти. виконується в офтальмологічній клініці «Ексімер» в режимі «одного дня», без необхідності перебування в стаціонарі.
Предопераційна підготовка включає ретельну діагностику зору з допомогою сучасного компютеризованного обладнання консультація анастезіолога і кардіолога. Це дозволяє детально вивчити загальний стан і виробити суворо індивідуальну схему підготовки пацієнта до операціі, анестезіологічного посібника під час операціі і веденя пацієнта в післяопераційному періоді для виключення ускладнень з боку інших органів і систем.
Всі маніпуляціі офтальмохірург здійснює за допомогою багатофункціональної мікрохірургічної системи Stellaris через мікророзріз 1,8 мм, який надалі самогерметизується, не вимагаючи накладання швів.
За допомогою спеціального зонда кришталик ультразвуком перетворюється в емульсію, після чого виводиться з очей і на його місце, за допомогою інжектора, в згорнутому вигляді розташовується гнучка інтраокулярна лінза. Така лінза самостійно разгортається в середині ока і надійно фіксується.
Місцева крапельна анестезія, застосовується в ході факоемульсіфікаціі катаракти, виключає зайве навантаження на організм і легко переноситься в будь якому віці. Наприклад, самому маленькому пацієнту клініки «Ексімер», якому видалили катаракту, було усьго 5 місяців, а найстаршому — 104 роки.
Нове на сайті
Лікування катаракти без операції
Катаракта - це потемніння в тій чи іншій мірі кришталика очей. Унаслідок потемніння кришталика зір стає нечітким, затуманюється. Розвинулася катаракта без правильного лікування може стати причиною необоротної сліпоти.
Лікування катаракти без операції
Лікування катаракти без операції полягає в застосуванні різних медикаментозних препаратів.
Найчастіше використовуються очні краплі.
Лікування катаракти без операції за допомогою спеціальних крапель для очей, звичайно, не може повністю розсмоктати утворилося потемніння. Тим не менш, зупинити прогресування захворювання за допомогою крапель можна.
Основні труднощі в лікуванні катаракти без операції полягає в тому, що причини розвитку цього захворювання не встановлені до кінця до цих пір. На даний момент багато вчених і лікарі зацікавлені тим, який вплив на розвиток катаракти надають антиоксиданти. Крім того, дослідження спрямовуються на встановлення ролі навколишнього середовища, генетичної схильності, стану здоров'я та інших умов.
Встановлення впливу зазначених факторів стане основою для дієвої профілактики і терапії катаракти, пов'язаної з віком.
З метою лікування катаракти без операції активно використовується замісна терапія, що базується на тому, що в організм людини надходять речовини, дефіцит яких провокує розвиток захворювання.
Найчастіше використовують вітамінні комплекси. Вітамінізовані розчини випускаються у вигляді крапель для очей.
Один з основних компонентів очних крапель - нікотинова кислота, яка сприяє всмоктуванню аскорбінової кислоти в очне яблуко.
З інших препаратів, які використовуються для безопераційного лікування катаракти, слід відзначити засоби на основі калію і кальцію, магнію та цистеїн.
Цистеин використовується для терапії не тільки вікової катаракти на ранній стадії, а й для лікування інших різновидів катаракти.
Очні краплі, наприклад, Віцеін, використовуються протягом цілого року кожен день по 2 закапування. Після цього один раз день.
Для формування додаткових резервів у процесі вироблення нуклеїнової кислоти в очному кришталику ретельно вивчено використання метилурацилу. Цей препарат прописують пацієнтам, що страждають практично всіма різновидами катаракти, по 0,5 мг тричі на день, щорічно виконується за три курси.
Крім того, використовуються краплі для очей, до складу яких входить рибофлавін і метилурацил, розчин аденозинтрифосфорної кислоти та інсулін.
Є дані, що підтверджують доцільність застосування препаратів цинку у формі водного розчину. Цей препарат застосовується для терапії вікових катаракт як засіб, що приводить в норму епітеліальні тканини кришталика.
Зараз для безопераційного лікування катаракти найчастіше застосовують:
Вітаіодурол, який випускається французькою фармацевтичною компанією, по десять мілілітрів у вигляді очних крапель. В 1 мл розчину міститься:
- йодид калію;
- хлорид магнію;
- хлорид кальцію;
- речовина тріфосфаденін;
Катаракта: коли лягати на операцію
Відомо, що кришталик протягом усього життя людини збільшується в об'ємі і масі, івідповідно з віком змінюються його форма, консистенція і прозорість. Катаракта є хронічним прогресуючим захворюванням. Зір може погіршуватися з різною швидкістю, але в більшості випадків без лікування хвороба швидко призводить до повного помутніння кришталика. Вікові катаракти є найбільш поширеною формою захворювання. Серед катаракт різного походження вони займають значну питому вагу.
Вікові катаракти є однією з основних причин слабовидения і сліпоти у осіб працездатного віку. Раніше офтальмологи вважали, що видаляти старечу катаракту тільки після того, як вона дозріла. На це йде в середньому від 3 до 5 і більше років. Сьогодні операцію можна проводити і навіть при досить хорошому зорі, якщо це необхідно для нормальної діяльності (наприклад, вчителям, водіям машини, льотчикам і т.д.). Найкращі результати даютьоперації при не повністю дозрілої катаракті.
Видалення зрілої катаракти пов'язано з цілим рядом негативних моментів. По-перше, чим довше дозріває, тим щільніше стає ядро кришталика,яке теж поступово забарвлюється спочатку в сірий, потім в сірувато-жовтий колір.
В деяких випадках ядро може набувати буру або навіть в чорне забарвлення. Це заважає хірургу під час операції бачити капсулу кришталика. Якщо катаракта вже дозріла, а тим більше перезріла, страждає сама капсула.
В ній відбуваються дистрофічні зміни, і їїміцність значно зменшується. Тому хірурга під час операції важко проводити необхідні маніпуляції. В цьому випадку штучний кришталик фіксувати набагато складніше через небезпеку розриву капсули. Крім того, як би точно й акуратно не робилася операція, якась кількість перезрілої кришталикових маси, що видаляється з капсули, потрапляє в камеру ока. Це викликає підвищення внутрішньоочного тиску, очей після операції гірше заживає. Тому видалення незрілої катаракти даєнайкращий результат.
Існує багато різновидів хірургічних операцій, але суть їх всіх зводиться до видалення помутнілого кришталика і його заміну на інтраокулярну лінзу (ІОЛ). Рішення про вибір виду операції приймаються лікарем для кожного пацієнта індивідуально.
Операція з видалення катаракти є мікрохірургічної маніпуляцією. Вона виконується під мікроскопом, з використанням найтонших інструментів і витратних матеріалів.
На зміну екстракапсулярной екстракції катаракти прийшла більш щадна, безшовна хірургія - ультразвуковий метод видалення катаракти або факоемульсифікація.
Операція факоемульсифікації передбачає гарантований результат, її можна проводити при будь-яких формах катаракти, не чекаючи її дозрівання. Її принципова відмінність у тому, що не потрібно розсікати рогівку мало на сантиметр. Досить малюсінького, всього 3-міліметрового розрізу. Причому його можна робити не в рогівці, а в склері. Крім того, вона найбільш сприятлива при супутньої патології сітківки, так як проводиться в повністю замкнутої системі при постійному внутрішньоочний тиск.
Видалення катаракти за методикою безшовної хірургії має переваги перед іншими операціями, а саме:
Зменшує травму внутрішньоочних тканин;
Використовує тільки міс
тную анестезію;
Знижує ймовірність інфекційних ускладнень;
Дозволяє вести звичайний спосіб життя в ранньому післяопераційному періоді, відсутність обмежень зорових навантажень;
Досягнення високої гостроти зору в короткі терміни;
Зменшення післяопераційного астигматизму;
Відсутність швів;
Сучасні моделі м'яких інтраокулярних лінз зберігають оптичну силу протягом всього життя пацієнта;
Дозволяє імплантувати штучні кришталики при будь-якого ступеня зрілості катаракти;
Таким чином, якщо зір знизилося у хворому оці, то, хоча це і не дуже заважає в повсякденному житті, потрібно робити операцію. Чудо-ліків, здатних відновити прозорість кришталика, не існують. Його помутніння - це необоротна зміна містяться в ньому протеїнів, від якого не можна позбавитися ні дієтою, ні спеціальним масажем, ні різними народними засобами.
Источники:
Следующие:
Комментариев пока нет!
Поделитесь своим мнением