Операція з приводу катаракти

Ознаки катаракти
Древні греки назвали цю хворобу, при якій поступово каламутніє кришталик, - kataraktes, що означає водоспад. При катаракті зір затуманюється, і людина бачить все як би крізь падаючу воду або через запітніле скло. За даними ВООЗ, катарактою страждає близько 17 мільйонів чоловік в світі, в основному у віці після 60 років. У 70-80 років ознаки катаракти наявні у 260 чоловіків з 1000, а після 80-ти - практично у кожного. Статистика показує, що у 20 мільйонів людей у світі катаракта стає причиною сліпоти. І це при тому, що методи корекції даного захворювання добре відпрацьовані і, можна сказати, доведені до досконалості. Основний спосіб побачити світ у всьому його багатоквітті при катаракті - це операція.
Та ось боязнь цієї самої операції зупиняє багатьох. Особливо сильну половину людства: «Ніколи і ні за що! Ви смерті моєї хочете! Я осліпну! Не дамся під ніж!» - таку відповідь доводиться вислуховувати, напевно, 80% близьких чоловіків, яким поставлений діагноз «катаракта». Чому? Ну просто тому, що операція - це невідомість, голки, ножі, білі халати. А ще - зміни. А чоловіки до змін ставляться завжди дуже підозріло, будучи ще більшими консерваторами, ніж маленькі діти. Однак катаракта значно погіршує якість життя, у тому числі є перепоною для водіння машини (а для багатьох автолюбителів «відлучення від керма» - суворий вирок). І питання про лікування постає руба.
І, на жаль, сьогодні чимало просуванців «засобів народної медицини» грає на цій боязні, зі смаком описуючи «жахи операції на очах», а натомість пропонуючи лікуватися «перевіреними бабусиними способами». Наприклад, таким:
«Промити склянку дощових черв'яків, заготовлених у травні або липні (але не в червні, в цьому місяці вони розмножуються і тому отруйні), посипати цукром кожен шар і томити в духовці при невисокій температурі. Коли рідина відійде, остудити і кілька разів профільтрувати, поки вона не стане прозорою. Закапувати очі по 1 краплі 2-3 рази на день протягом двох тижнів. Якщо поліпшення буде незначним, через тиждень лікування повторити, але хробаків вже треба пересипати сіллю».
Вражає? «Народні лечебник» запевняють, що цей метод допомагає навіть при застарілій катаракті. Брр. Ось, наприклад, офіційна медицина гарантує відновлення зору після операції з приводу катаракти, а хробаки? Чи можуть вони дати гарантію? Рибалки знають - від черв'яків не завжди гарантій на пристойний улов-то дочекаєшся, не те що на лікування очей :)
ознаки катаракти? Найчастіше вона буває вікової - це очне захворювання є головною причиною погіршення зору у людей старше 50 років. Помутніння кришталика може виникнути і раніше цього віку, наприклад, в результаті травми (тому, займаючись активними видами спорту, потрібно пам'ятати про безпеку. Дотримуватися ТБ не зайве і при зварювальних і будь-яких інших ремонтно-будівельних роботах), з-за сильного впливу випромінювання, а також з-за постійного сонячного впливу на очі - тому катаракта дуже часто виникає у водіїв з великим стажем, із-за прийому деяких лікарських препаратів, а також з-за таких хвороб, як діабетична ретинопатія, глаукома, короткозорість.
Головний ознака катаракти - поступове погіршення зору, яке хворий характеризує як «поява целофанової плівки на очах» або як «відчуття запотелого скла перед очима». Для офтальмолога діагностувати наявність катаракти відносно нескладно. Але потрібно бути готовим до того, що при підготовці до операції доведеться пройти багато досліджень, щоб у хірурга була повна інформація про особливості очі, наявності інших очних захворювань і т.п. І саме для цього (а не для підтвердження діагнозу катаракти) проводять дослідження на численних приладах. Переживати з цього приводу немає ніяких причин, навпаки, потрібно розуміти, що чим ретельніше буде проведено обстеження, тим вище буде результат операції.
Вирішуватися на операцію потрібно якомога швидше, не чекаючи поки гиря до підлозі дійде. Це тільки перші операції з приводу катаракти робили тільки тоді, коли катаракта розросталася до такої міри, що зір падало до стану лише світловідчуття. Сучасна медицина володіє куди кращим арсеналом засобів і для діагностики, і для самої операції. Наприклад, один з видів хірургії катаракти - факоемульсифікація - микропрокол в 3 мм. При цьому тривалість процедури становить від 4 до 10 хвилин (в залежності від зрілості катаракти). «Плівка» перед очима зникає відразу ж після операції, а через 10 днів людина вже повністю здоровий: може працювати, водити машину, жити повноцінним життям.
Звичайно, як і будь-яке подібне втручання, операція по видалення катаракти - це не похід в театр. Доведеться і двоє діб провести в лікарні, і спокійно лежати, поки лікар буде щось робити з оком, так і після того, як буде відходити анестезія, неприємних відчуттів не минути. Але ж і коли ми лікуємо зуби буває боляче, коли «відходить заморозка». Однак зубний біль терпіти ще гірше. Те ж саме і з катарактою - навіщо жити з серпанком перед очима, позбавляючи себе багатьох радостей життя, в тому числі улюбленої роботи, якщо можна трохи потерпіти і повернути собі зір? Головне - зважитися. І тут, як говориться в одному дитячому мультфільмі: «Сміливий - це не той, хто не боїться, а той, хто зумів подолати свій страх».
Не тягніть з операцією при катаракті
Мало хто знає, що іноді хлібець може бути і хорошим ліками. У моєї мами була незріла катаракта, і обійтися без операції допоміг наступний рецепт:
брала свіжий, щойно спечений житній хліб, вирізала зверху хлібини невелике поглиблення по діаметру стандартного склянки і ставила в нього стакан догори дном, щільно притискаючи зверху чимось важким. Через деякий час всередині склянки утворювалися краплі, які вона збирала і закапувала в хворе око кожен день.
Через півроку більмо поступово зникло! Правда, жила вона в селі і пекла хліб сама, за бабусиним рецептом, у справжній російській печі.
Так що, чи допоможе цей рецепт, якщо використовувати магазинний хліб, я гарантії не даю. Але сподіваюся, що російські печі ще у багатьох збереглися.
Із задоволенням поділюся рецептом, який допоможе при лікуванні катаракти. На початковій стадії цього захворювання потрібно щодня вранці закапувати очі свіжовичавленим соком з мокриці (по 1 краплі в кожне око). Буде трохи піч, але терпіти можна.
Моїй сестрі це допомогло краще всяких аптечних крапель.
Хочу поділитися нашим досвідом, який допоміг моїй мамі обійтися без операції з приводу катаракти. Все відбулося випадково. Я одного разу збиралася на урочистий захід, треба було виглядати добре, а у мене якраз був настрій неважливе, набряки на повіках.
Я почала терміново робити звичайні в таких випадках процедури: на обличчя маску, на очі примочку з натертої картоплі. Мама мені допомагала терла картоплю, гріла воду і так далі.
Вона так багато натерла картоплі, що я і її вмовила зробити примочки на очі.
У неї вже тоді були проблеми з очима, каламутніла рогівка на лівому оці, починалася катаракта, операція була неминуча. Мама зі сміхом піддалася на мої вмовляння, мовляв, куди це на старості років красу наводити. А на другий день вона мені сказала, що після картопляної примочки вона відчула, що напруга в очах як би стало менше.
Ми стали робити примочки кожен день. Причому картоплі не шкодували, благо, вона у нас своя, вирощена без хімікатів.
Примочки робили так: натремо картоплі, складемо її у велику столову ложку і прямо на око, потім на іншій. Ложка за формою очі рівненько накладала товстий шар картопляної кашки.
Раз від разу тривалість процедури збільшувалася, довели час процедури до півтори години. Зазвичай робили це перед сном. З кожним разом мама відчувала полегшення, пропала різь в очах, відчуття, ніби пісок в очах теж зникло.
Коли на черговому огляді лікар сказав мамі, що прогрес помітний, мама з ще більшим завзяттям стала продовжувати ці прості процедури, незважаючи на те, що доктор з недовірою поставився до такого домашнього лікування катаркти. Але мама так надихнулася, що вирішила лікуватися далі картоплею.
Через рік помутніння рогівки зникло зовсім. Про операції мови вже не велося. Мама навіть говорить, що стала краще бачити. Пропоную рецепт для лікування катаракти.
Після застосування засобу операцію на очі не знадобитися:
1 ч. ложку натурального меду (краще з акації) змішати з 3 ч. ложками дистильованої води і додати 1 ч.
ложку свіжого соку алое.
Закапувати в очі треба вранці і ввечері по 2 краплі протягом року. Потім зробити перерву на 3 місяці, а при необхідності повторити курс лікування.
Не тягніть з операцією при катаракті
Олександрівська клінічна лікарня м. Києва
1. Історична довідка відділення
Офтальмологічне відділення є структурним підрозділом Олександрівської клінічної лікарні м. Києва, що забезпечує надання кваліфікованої спеціалізованої офтальмологічної допомоги з використанням новітніх методів діагностики та лікування. Офтальмологічні медичні послуги у режимі швидкої допомоги по травмі ока надаються у місті Києві тільки нашим відділенням.
Офтальмологічне відділення розраховано на 60 ліжок у 4-му корпусі лікарні, у тому числі 20 ліжок денного перебування хворих. Керівництво роботою відділення здійснюється завідувачем відділенням Н.М. Розумій, к. мед. н. На базі відділення розташовано кафедра офтальмології Національного медичного університету ім. О.О. Богомольця, яку очолює чл.-кор. АМНУ, професор, д. мед. н. Г.Д. Жабоєдов. У відділенні постійно надаються консультативні послуги співробітниками кафедри офтальмології (професорами, доцентами, асистентами).
Відділення забезпечує цілодобову (всі дні тижня) висококваліфіковану невідкладну офтальмологічну допомогу хворим з травмою органу зору та гострими захворюваннями ока. Госпіталізація хворих в ургентному порядку проводиться через пункт невідкладної офтальмологічної допомоги, який працює цілодобово, розташований у поліклініці. Хворі з травмою органу зору доставляються до відділення бригадами швидкої медичної допомоги або за направленнями лікарів-офтальмологів м. Києва та інших регіонів України.
2. Медична інформація стосовно відділення
Планові хворі, яким надається хірургічне та комплексне медикаментозне лікування.
Хірургічне лікування:
Операції з приводу катаракт:
- екстракапсулярна екстракція катаракти;
- факоемульсифікація.
Операції з приводу глаукоми:
- синусотрабекулектомія;
- мікродренуючі операції.
Операції по відшаруванню сітківки:
- вітректомія.
Реваскулярізуючі операції:
- реваскулярізація хоріоідеї (по Беляєву, Шилкіну).
- Пластичні операції на повіках.
- Кріотерапія (кріообдування рогівки, кріопексія циліарного тіла, кріодеструкція новоутворень).
- Видалення новоутворень, птерігіумів, кіст, халязіонів допоміжного апарату органу зору.
- Операція з приводу косоокості.
- Енукліація, евісцерація;
- Операції на слізних шляхах.
Комплексне медикаментозне лікування:
- Катаракти.
- Глаукоми.
- Дегенерації сітківки.
- Атрофії зорового нерву.
- Діабетичної ретинопатії.
- Гострі запальні захворювання органу зору (кератити, іридоцикліти, увеїти, неврити, хоріоретиніти).
- Лікування судинних захворювань органу зору (тромбози, емболії, гемофтальм).
Екстрена допомога:
- хірургічна;
- консервативна медикаментозна.
Хірургічна допомога:
- первинна хірургічна обробка ран повік, порушень цілісності слізних канальців;
- первинна хірургічна обробка проникаючих поранень органа зору зі/без стороннього тіла (рогівки, склери, рогівково-склеральних);
- первинна евісцерація при розчавлені очного яблука;
Консервативна медикаментозна допомога:
- лікування контузії 1-3 ступенів;
- лікування опіків 1-4 ступенів;
- лікування гострих станів у офтальмології (гострих приступів глаукоми, тромбози, емболії, гемофтальми, кератити, іридоцикліти, увеїти, неврити, хоріоретиніти, тощо).
Консультативна допомога
Відділення обладнано всім необхідним обладнанням для надання послуг на сучасному рівні.
Особливі риси надання послуг – послуги надаються всім громадянам України, іноземцям без винятку, цілодобово, за невідкладними показаннями.
Відділення обладнано сучасним дороговартісним обладнанням.
Діагностична апаратура:
- ультразвуковий апарат;
- безконтактний тонометр;
- кульовий периметр;
- щілинні лампи;
- лазерна офтальмологічна терапевтична установка;
- факоемульсифікатор;
- кріоапарат;
- електричні офтальмоскопи;
Мікрохірургія ока в клініці Ексімер м.Одеса
Мікрохірургічні операції — один з найважливіших напрямків діяльності офтальмологічної клініки «Ексімер». Офтальмологи всього світу констатують той факт, що кількість очних захворювань, таких як катаракта, глаукома і проблеми з сітківкою, щороку зростає, і мікрохірургічні операції стають все більш потребуючими. Зростають і вимоги до таких втручань: необхідно, щоб операції були якомога менш травматичними, результат був би заздалегідь спрогнозованим і гарантованим, а відновлювальний період після операції – мінімальним і безболісним, і щоб надалі у пацієнта не було б обмежень як на зорові, так і на фізичні навантаження.
В офтальмологічній клініці «Ексімер» виконуються наступні мікрохірургічні втручання:
Для проведення мікрохірургічних операцій в клініці «Ексімер» застосовується багато функціональна офтальмохірургічна система останнього покоління Stellaris. За допомогою таких систем скорочується час проведення операції, їх результат більш надійний. Унікальні технічні можливості дозволяють проводити мікрохірургічні втручання навіть у тих випадках, коли раніше з тих чи інших причин у них відмовляли. Всі операції виконуються в офтальмологічній клініці «Ексімер» в режимі «одного дня», без перебування в стаціонарі.
Перед відвідуванням лікаря–офтальмолога в клініці «Ексімер» проходження повного обстеження зорової системи обов'язкове. Це дає можливість поставити точний діагноз і вибрати метод лікування залежно від індивідуальних особливостей будови ока пацієнта.
У ході хірургічного втручання у дорослих застосовується місцева анестезія, у дітей — загальна. Сучасні анестезіологічні препарати не дають додаткового навантаження на організм.
Офтальмологічна клініка «Ексімер» володіє всіма можливостями світової офтальмохірургії для виконання мікрохірургічних операцій на найвищому рівні: у розпорядженні лікарів найсучасніші методики, високотехнологічне обладнання останнього покоління і якісні витратні матеріали, що відповідають найвищим світовим стандартам, пройшли суворі клінічні випробування і мають необхідні сертифікати та дозволи. Завдяки досвіду висококваліфікованих офтальмохірургів і ефективності використовуючих методик операції проходять успішно. Безшовні технології, які не потребують накладання швів, дають можливість проводити операції в режимі «одного дня», без госпіталізації.
Під час самої операції здійснюється постійний моніторинг загального стану пацієнта. Провівши хірургічне втручання, лікарі здійснюють спостереження за станом пацієнта і проводять необхідне післяопераційне лікування стільки, скільки це буде необхідно конкретному пацієнту.
Лікування катаракти
У клініці «Ексімер» виконується визнана офтальмологами усього світу найбільш ефективним і безпечним методом лікування катаракти операція ультразвукової факоемульсифікації з імплантацією інтраокулярної лінзи.
Детальніше
Детальніше
Всі маніпуляції офтальмохірург здійснює за допомогою багатофункціональної мікрохірургічної системи через мікророзріз розміром 1,5 мм, який згодом самогерметизується, не вимагаючи накладання швів. За допомогою спеціального зонда кришталик ультразвуком перетворюється на емульсію, після чого виводиться з ока, і на його місце в згорнутому вигляді розташовується гнучка інтраокулярна лінза. Вона самостійно розгортається всередині ока і надійно фіксується. Місцева анестезія, яка застосовується в ході операції, виключає зайве навантаження на організм людини і легко переноситься в будь–якому віці.
Інтраокулярні лінзи останнього покоління, що застосовуються в клініці «Ексімер», дають можливість забезпечити комфортне зорове життя пацієнтові на довгі роки. Використовуються найсучасніші моделі гнучких інтраокулярних лінз провідних європейських виробників. При підборі лінз враховуються різноманітні параметри: наявність інших очних захворювань (наприклад, короткозорості, далекозорості, астигматизму), вік пацієнта, його спосіб життя, вид професійної діяльності.
Для втручання з приводу катаракти вік не перешкода: самому літньому пацієнту клініки «Ексімер» було на момент операції 104 роки, наймолодшому — кілька місяців.
Катаракта. Передопераційна діагностика
Ми продовжуємо цикл статей присвячених такому захворюванню як катаракта. У минулих статтях ми ознайомилися з основними причинами, які призводять до розвитку катаракти, а також розглянули показання до оперативного лікування катаракти .
Сьогодні ми поговоримо про діагностичні заходи, які виконуються перед операцією з приводу катаракти .
Крім загального медичного огляду хворому, який направляється на хірургічне лікування катаракти. потрібно відповідне детальне обстеження і особлива увага з боку лікаря. Майбутній пацієнт повинен бути повністю проінформований про те з якою метою йому рекомендується операція, які варіанти хірургічного втручання розглядаються хірургом, а також мати уявлення про можливі ризики пов'язані з операцією і післяопераційним періодом.
Обстеження пацієнта перед операцією
Перевірка гостроти зору за допомогою таблиці Сивцева і набору пробних очкових лінз
Вимірювання внутрішньоочного тиску - пневмотонометрія (сучасний метод) або тонометрія по Маклакову.
Вимірювання рефракції ока - здатність оптичної системи ока заломлювати світлові промені.
Проведення кератометрії або кератотопографії (за показаннями) - вимір ступеня кривизни передньої поверхні рогівки ока.
Визначення ведучого і відомого ока.
Ультразвукове сканування внутрішніх структур ока.
Дослідження поля зору .
Проведення глибокого дослідження стану сітківки та зорового нерва (при необхідності).
Біомікроскопія - ретельний огляд лікарем придаткового апарату ока (блефарити, кон'юнктивіти та ін інфекційні захворювання очей необхідно вилікувати до проведення операції), рогівки, переднього сегмента ока, кришталика, склоподібного тіла та очного дна (при можливості).
Біометрія - визначення оптичної сили інтраокулярної лінзи, яка імплантується пацієнтові після видалення непрозорого кришталика. Саме від правильності проведення цього дослідження, в більшості випадків, залежить гострота зору і рефракція пацієнтів після операції (за відсутності супутніх захворювань сітківки і очного нерва).
«Центр мікрохірургії ока» має останню модель найсучаснішого апарату для проведення біометрії - IOLMaster .
Прилад розраховує параметри майбутньої лінзи в автоматичному режимі, максимально знижуючи ймовірність помилки при проведенні розрахунків.
Якщо ви хочете пройти повне комп'ютерне обстеження в "Центрі мікрохірургії ока". а також отримати консультацію одного з наших офтальмологів - запишіться на консультацію прямо зараз і ми підберемо для вас доктора, який спеціалізується саме на вашій проблемі.
Записатися на консультацію прямо зараз можна тут
Поставте свій рейтинг цьому запису блога:
Источники:
Следующие:
Комментариев пока нет!
Поделитесь своим мнением