Лікування катаракти народними методами

Катаракта причини виникнення і методи лікування
Kataraktes, у перекладі з грецької - водоспад (спадаючий) так назвали цю хворобу стародавні греки. Зір при катаракті стає каламутним, і створюється враження, що людина бачить, крізь стіну падаючої води, при більш запущеному захворюванні з'являються - поява перед очами плям, штрихів, смужок, з'являється роздвоєння зображення, боязнь світла. Виникають труднощі при роботі з дрібними деталями, читання, письма, шиття, зіниця змінює колір з чорного перетворюється в білий.
Катаракта причини виникнення і методи лікування
У літньому віці, найпоширенішим захворюванням очей, є катаракта. З віком у людини відбувається помутніння кришталика (часткове або повне) внаслідок чого втрачається прозорість його - виникає катаракта. З-за неї в око потрапляє мало променів світла і в результаті зір у людини падає, він бачить предмети нечітко, розмито. В людському оці кришталик виконує роль «природного лінзи», розташованої в центрі очного яблука, пропускає і заломлюючої промені світла. У людини в молодому віці він прозорий, еластичний - може міняти свою форму, фокусуючи зір, в результаті чого очей бачить однаково і близько, і далеко.
Катаракта, на жаль, може виникати в будь-якому віці. Вона може бути вродженою, променевої, травматичної, ускладненої, викликаної загальними захворюваннями організму. Стареча (вікова) катаракта, зустрічається найчастіше у людей у віці «за п'ятдесят».
Причини виникнення катаракти наступні:
- травми очей (механічні, хімічні);
- спадкова схильність;
- захворювання очей (короткозорість, глаукома);
- розлади ендокринної системи (цукровий діабет, порушення обміну речовин, авітаміноз);
- ультрафіолетове, СВЧ і променеве опромінення;
- тривалий прийом специфічних лікарських препаратів;
- підвищені дози радіації;
- несприятлива екологічна обстановка;
- токсичні отруєння (ртуттю, нафталіном, талієм, дінітрофенол (ДНФ), ріжків);
- куріння.
Розвиток катаракти можна визначити за такими ознаками:
- зображення спотворюється;
- зір погіршується особливо в сутінках;
- з'являються темні плями (миготять перед очима;
- предмет видно як в імлі (біла пелена);
- гострота зору знижується;
- з'являються сильні болі в оці через підвищення внутрішньоочного тиску, при прогресуючому розвитку захворювання;
- з'являється або збільшується короткозорість (ядерна катаракта).
Для діагностики катаракти і з'ясування причини виникнення, а також для того, щоб підібрати дієві методи лікування, проводять комплексне обстеження, що проходить у кілька етапів:
1. Перевіряють гостроту зору.
2. Проводять дослідження за допомогою щілинної лампи - дозволяє переглянути при сильному збільшенні структури передньої частини ока.
3. Досліджують сітківку - з допомогою офтальмоскопа або щілинної лампи. Обстежити не тільки зовнішні, але і глибоко розташовані тканинні структури ока, офтальмолога дозволяє біомікроскопія.
Методи лікування катаракти
Лікування катаракти проводять консервативним і хірургічним методами.
На початку захворювання можна використовувати консервативний метод лікування. Таким способом можна призупинити прогресування хвороби, регулюючи хімічний склад кришталика за допомогою медикаментів у вигляді очних крапель, що містять мікроелементи і вітаміни (квинакс, віцеін, сенкаталин, катахром, вітайодурол, каталін).
Більш радикальний метод лікування - хірургічне втручання. Операція по заміні кришталика вважається самим вірним методом відновлення втрачених функцій. І дає людині можливість повернутися до нормального життя зі стовідсотковим зором (є все-таки і застереження - стан сітківки повинно бути хорошим).
Постійно удосконалюються, застосовуються нові методи лікування катаракти. Знаходять застосування надточне обладнання та нові технології для проведення операцій. Але всі ми знаємо, що операція це крайній захід, і кожному з нас не хотілося б нею скористатися. Тому вчені всього світу невпинно вивчають причини виникнення катаракти для створення нових лікарських препаратів, що гальмують розвиток хвороби і повертають прозорість кришталика.
Народна медицина рекомендує для попередження розвитку катаракти проводити лікування за допомогою меду. Мед переважно травневий (світлий) треба розвести кип'яченою водою в пропорції 1: 3 і капати в кожне око по 2 краплі 3 рази в день. Якщо немає алергії і роздратування можна капати чистим медом (по 1 краплі). Радять брати мед в сотах - вичавити з них натуральний мед (тому що немає ніякої гарантії, що ви купите чистий мед на ринку в баночках).
Проводити лікування медом протягом 20 днів зробити перерву на 10 днів і повторити закапування. У літній час, коли особливо жарко, закопування краще припинити, в зв'язку з тим, щоб не дати розвинутися запальних захворювань очей (кон'юнктивіт).
Спосіб, запропонований народною цілителькою Джуной
Зварити вкруту куряче яйце, остудити в холодній воді, очистити. З гострого кінця ( верх) зробити зріз ножем. Жовток видалити, утворену порожнечу засыпать1ч.ложку цукру. Накрити зрізаною верхньою частиною, поставити яйце на деко і помістити на 30-40 хв. в палаючий камін (піч) з температурою 100-120. Потім вміст яйця, (повинна вийти рідина нагадує мед), перелити в скляний посуд. Закапувати очі чистою, стерильною піпеткою шість разів на день по 2 краплі. Можна цю процедуру зробити за допомогою чисто вимитого пальця.
Ця рідина є відмінним харчуванням для рогівки ока. Містить вуглеводи, цукор гігроскопічний, витягає з яйця білок, в якому містяться вітаміни і мінеральні солі, необхідні для лікування сліпоти речовини, в тому числі і ті що розчиняють солі кальцію, які відкладаються на кришталику і сприяють його помутніння.
Вхід
Народні засоби лікування катаракти
Можливо, деякі з вас пам'ятають з курсу шкільної анатомії пристрій людського ока? Досить складний орган, що складається з декількох складових, що дозволяють нам бачити все те, що ми бачимо. Однією з таких «деталей» людського ока є кришталик - дуже важлива частина, розташована в очному яблуці і заломлююча промені світла.
Поки людина молода, а очі його здорові, кришталик еластичний і прозорий, він відмінно справляється зі своїми функціями природної «лінзи». Але з віком може відбутися повне або часткове його помутніння, і дане захворювання носить назву «катаракта».
Хвороба здатна прогресувати протягом часу, з роками зір падає все більше і більше і в підсумку катаракта здатна обернутися сліпотою. Для того щоб не допустити цього, слід вжити необхідних заходів, а саме застосувати народні засоби лікування катаракти. Дієвих способів лікування досить багато, розглянемо деякі з них.
А) Мабуть, один з найпростіших, але дуже ефективних способів. Для цього слід взяти паростки картоплі. гарненько промити, дрібно порізати і просушити. Якщо ви розгубилися і не знаєте де взяти картопляні паростки, попросіть знайомих, у яких в погребі зберігається картопля, як правило, вона з часом проростає. Залити висушені картопляні паростки горілкою: один стакан цього цінного (для народної медицини) напою на одну столову ложку паростків. Дати настоятися протягом двох тижнів, потім процідити і злити в заздалегідь приготовлену тару. Вживати потрібно перед їжею, тричі на день по одній чайній ложці. Після початку лікування проходить близько двох-трьох місяців і плівка починає розчинятися, виділяється густа липка сльоза. Курс триває рівно стільки, наскільки вистачить даного засобу з розрахунку на один стакан горілки, а при необхідності не забороняється його повторити. Народні засоби перевірені роками, і даний рецепт лікування катаракти рекомендують дуже багато людей, які пройшли через це.
Не варто думати, що катаракта - це захворювання одних лише літніх людей. Так, найбільш часто вона зустрічається саме у них, але разом з тим, катаракта буває різних видів, наприклад вроджена і набута. Перша проявляється у дитини з народження і, як правило, не прогресує. Придбана ж катаракта, крім старечої, може бути травматичною, променевої та ін Трапляються ускладнення у вигляді катаракти внаслідок інших захворювань, наприклад діабету і т.д. Схильність до виникнення даного захворювання може успадковуватися як для старечої, так і для вродженої катаракти. Офіційна медицина підкреслює, що загальноприйнятого методу лікування не існує, проте, народні засоби можуть з успіхом застосовуватися для лікування катаракти.
Б) Здавна на Русі застосовувалося лікування медом, у тому числі і катаракти. У той час вона, звичайно, ще так не називалася, але суть від цього не змінюється: мед - дуже дієвий у її лікуванні. Особливо добре застосовувати мед для профілактики, для цього його потрібно тричі на день капати в очі по парі крапель в кожен. Якщо немає дратівної ефекту, найкраще капати чистий мед травневого збору, правда, у багатьох в очах відчувається різь, печіння, тому не забороняється розбавляти мед з прохолодною кип'яченою водою 1:3. Очі будуть поступово звикати, і співвідношення можна поміняти в бік збільшення. На відміну від жителя Стародавньої Русі, сучасний міський житель насилу зможе знайти свіжий мед, найчастіше на прилавках магазинів продається ненатуральний мед, або розбавлений. Такий продукт з метою лікування краще не використовувати взагалі, а потрібно купити хоча б невеличкий шматочок сот і вичавити його. До речі, курс закапування меду від катаракти повинен проводитися з перервою, наприклад 20 днів капати, 10 днів - перерва. Потрібно давати очам відпочити. У спекотну пору варто припинити курс, щоб уникнути кон'юнктивіту. Якщо відчуваєте, що даний засіб вам не підходить, а також при індивідуальній непереносимості продуктів бджільництва, слід відмовитися від даного методу: народні засоби лікування повинні допомагати позбутися катаракти, а не підривати здоров'я.
Для профілактики катаракти слід дотримуватися певної дієти, їжа повинна бути багата вітамінами, рекомендована рослинна їжа, молочні продукти. Необхідно обмежити вживання тваринних жирів. Взагалі, харчування повинне бути правильним і збалансованим, особливо це актуально для людей у. віці, у яких крім проблем з зором неминуче виникають і інші, не менш важкі захворювання. На жаль, людський організм так влаштований, що в молодості ми бездумно розтрачуємо своє здоров'я: харчуємося неправильно, багатьом зловживаємо, важко і багато працюємо. Переступивши певний віковий рубіж настає час «збирати каміння» - це неминуче. І тепер важливим підмогою для літніх людей є народні засоби лікування, які стосуються не тільки катаракти, а й багатьох інших недуг.
В) ; Селера, петрушка, морква і салат ендівія - сік з цих рослин має лікувальні властивості і добре зарекомендував себе в боротьбі з катарактою. На чотири частини морквяного соку слід взяти по одній частині соку інших перерахованих рослин, змішати і по півсклянки тричі на день пити перед прийомом їжі.
Г) Свіжовичавлений сік з ягід чорниці. розбавлений водою 1:2 закопується в очі перед сном.
Д) Цікавий спосіб не для гидливих . Дощових черв'яків накопати близько склянки, помити їх і засипати шаром цукру і солі. Томити в духовці на слабкому вогні 20 хвилин. Виділяється рідина, яку потрібно злити, проціджуючи і закопувати її протягом півтора місяців в уражені очі тричі на день по одній краплі.
Е) Листя малини стовкти в порошок і приймати по одній чайній ложці разом з їжею тричі на день. Спосіб відмінно зарекомендував себе при старечій катаракті і буде вельми корисний у більшості випадків.
Категорія: Хвороби очей | Автор: Admin |
Народні методи лікування катаракти очей
У сучасному світі існує безліч захворювань в тій чи іншій мірі погіршують наш зір. Одним з найбільш поширених таких захворювань є катаракта. Це хвороба очей полягає в частковому або повному помутнінні кришталика.
Катаракта - хвороба очей.
Кришталик зразок маленької прозорою лінзи розташований за зіницею ока; його роль полягає у фокусуванні всіх потрапляють в око променів світла на сітківці. Мутний ж кришталик, як погане скло, перешкоджає проникненню світла до сітківці. Нерідко це призводить до втрати зору.
Найчастіше захворювання наздоганяє людей старше 50-60 років, але бувають і випадки раннього розвитку катаракти очей. Причини хвороби різні. Це може бути як ультрафіолетове і інфрачервоне випромінювання, так і радіація. На жаль, повсякденний ритм життя і умови позначаються на той факт, що все більше і більше хвороб молодіють.
Симптоми захворювання.
Найбільш ранніми ознаками того, що у вас катаракта, є рівномірне зниження зору. Не обов'язково відразу на обох очах. Найчастіше хвороба проявляється спочатку на одному, а потім на іншому оці.
Людина починає бачити все навколишнє перед собою немов у тумані, якоїсь серпанку, виникає бажання потерти очі і прибрати цю «пил». Також спотворюється сприйняття кольорів - все набуває блідо-жовтий відтінок, в очах починає двоїтися, падає (або навпаки) контрастність. Від джерел світла з'являються ореоли і засвети, що здаються засліплюють, ніби це фари автомобіля, що їде вам назустріч. Зіниці на більш пізніх стадіях хвороби стають сіруватими.
Дуже важливо вчасно помітити ці симптоми і вилікувати захворювання ще на ранній стадії. Це можливо і без втручань серйозної лікарської допомоги, такої як хірургічна. Існують різні народні методи лікування катаракти очей, які ефективно допомагають поліпшити людський зір.
Народні методи лікування
Є безліч порад і рецептів, які дісталися нам ще від наших предків, по тому, як краще відновлювати свій зір. Мені, наприклад, порадили закапувати очі медово-яблучними краплями. Пройшла пара місяців, і я помітила, що зір моє набагато покращився. Поділюся і з Вами цим рецептом.
Треба взяти звичайне садове яблуко і відрізати від нього верхню частину. Вирізати серцевину і залити туди мед (так само як при запіканні яблук в духовці). Пізніше верхівку яблука слід закрити тією частиною, яку ми на самому початку зрізали. Через два дні це народне ліки від катаракти очей буде готово. Закапувати очі слід два рази на день по одній-дві краплі.
Медово-яблучні краплі можна чергувати з білково-медовими по місяцях. Готуються ці другі краплі таким чином.
Вам знадобиться свіже куряче яйце (не магазин). Покладіть його на стіл, хай полежить там два дні. Потім зваріть його (півгодини - не бiльше), очистіть від шкаралупи і розрізати навпіл, видаліть жовток. У порожнисту ємність, що залишилася від жовтка налийте мед, і залиште так стояти добу. Отриману рідину вилийте в посудину. Закапувати так само, як і медово-яблучні.
Є безліч і інших народних рецептів, які позбавляють від катаракти очей. Опишу найбільш популярні з них.
Цибулеві краплі.
Зірвіть ріпчастої цибулі з грядки. Вичавіть з нього сік в якій-небудь стакан, додайте туди таку ж кількість води. Раджу взяти воду дистильовану, на крайній випадок очищену. Не переживайте, якщо «заплачете» під час проробляє всієї операції, адже це навіть дуже добре, тому що вважається, що сльози чудово промивають очі.
У вийшов розчин з соку ріпчастої цибулі і води можете додати ще сік листя кульбаби - це ще більше посилить ефект. Тільки не забудьте спершу помити це листя!
Зробіть ще один розчин з дистильованої води і на цей раз вже медом. У такому ж співвідношенні. Кажуть, що мед найкраще використовувати акацієвий, а ще краще спеціальний з розведеним у ньому прополісом.
Медові краплі відмінно зберігаються в холодильнику, так що їх можна приготувати заздалегідь, але не більше трьох днів. Цибулеві ж краплі повинні бути свіжі, щойно приготовані, щоб усі корисні властивості не пропали.
Користуватися краплями треба по черзі: спочатку цибульні, через третини години (45 хвилин) - медові. Закапувати треба в обидва ока по три рази на день протягом цілого місяця. При випадку, якщо у вас виникне необхідність у продовженні лікування, можете повторити все вищеописане знову.
Білкові краплі.
Є ще один цікавий рецепт на основі яйця. Для цього просто зваріть звичайнісіньке куряче яйце круто, розріжте його вздовж на дві рівні половинки і витягніть звідти жовток. Ретельно акуратно промийте отримані дві половинки білка і залиште сушитися. Після просушування засипте в виїмки білкових половинок цукор і закрийте ці частини так, начебто яйце раптом знову стало цілим. Закиньте в духовку на пару хвилин. Коли будете витягувати яйце з духовки, будьте акуратні - НЕ обпечіться утворюється рідиною. Злийте її в який-небудь стакан і остудіть. Можете капати в очі три рази на день по дві краплі. Зберігати приготований відвар можна в холодильнику, але знову ж таки не більше трьох днів. Компреси з кропу.
Катаракту цілком реально вилікувати за допомогою, не повірите, кропу. Знайдіть де-небудь два мішечки, здатні утримувати воду. Розмір кожного такого мішечка повинен бути десь близько п'яти сантиметрів з обох сторін. У кожен мішечок покладіть по три ложки насіння самого звичайного кропу. Далі закиньте їх у металевий посуд і прокип'ятіть дві-три хвилини. Вийміть мішечки з гарячої води, почекайте, поки вони охолонуть і прикладайте сміливо на очі. Тримайте приблизно 15 хвилин.
Найкраще - приймати такі компреси незадовго до сну. Моя знайома лікувала таким чином катаракту протягом місяця, допомогло. Користуйтеся на власний розсуд, шкідливо це точно не буде.
Катаракта - лікування народними засобами і препаратами
Катаракта - одна з найпоширеніших патологій кришталика ока. Вона виглядає, як його помутніння, яке може призвести до сліпоти та слабкозорості.
Розрізняють два види катаракти :
- вроджена катаракта;
- і набута.
Придбана катаракта з''являється з кількох причин. Вона може розвинутися в будь-якому віці після порушення обміну речовин, травми ока, опромінення, хімічного впливу і перенесених інфекцій.
Виявляється катаракта по-різному. Але перша ознака - це погіршення зору.
Медичні методи лікування катаракти
В даний час хірургія катаракти тісно пов''язана з раціональною корекцією оперованого ока. Дуже часто використовуються в операціях інтраокулярні лінзи. Це в першу чергу дозволяє повернути високий бінокулярний зір.
У сучасній хірургії ока існує велика кількість видів інтраокулярних лінз (ІОЛ) або штучних кришталиків. Всі вони відрізняються один від одного призначенням, матеріалом, з якого зроблені, способами фіксації на очах, вагою, розмірами, кольорами, тощо. Головна мета лікаря-хірурга полягає у виборі оптимальної моделі лінзи для імплантації в хворе око. Робиться це після проведення операції з видалення катаракти.
Часто після операції у пацієнта може різко підвищиться артеріальний тиск. Воно завжди супроводжується надмірною активністю пацієнта, блювотою і кашлем. Іноді спостерігається крововилив в око, відшарування сітківки, підвищення внутрішньоочного тиску. Найбільша вірогідність виникнення у пацієнтів таких ускладнень пов''язана з їх хронічними захворюваннями. Великий ризик розвитку ускладнень припадає на оперованих людей з діабетом, глаукомою, а також при підвивихи кришталика або при вивиху.
Після виписки з лікарні хворий повинен регулярно відвідувати окуліста.
Народні засоби лікування катаракти
Народне лікування катаракти використовує наступний рецепт:
Візьміть 750 г листя алое, плодів винограду або натуральне виноградне вино у розмірі 1750 г, а також 1250 г меду. Спочатку подрібніть листя алое. Перемішайте їх з іншими компонентами. Отриману суміш потрібно настояти 7 днів в закритій посудині, в темному місці. Іноді потрібно витягувати суміш і струшувати. Використовують ліки для закапувань в очі. Спочатку потрібно капати одну краплю. Далі постійно збільшувати дозу, довівши її до 7 крапель. Потім знову поступово повернутися до однієї краплі.
Источники:
Следующие:
Комментариев пока нет!
Поделитесь своим мнением